Tomasz Raczkiewicz

Tomasz Raczkiewicz

Tomasz Raczkiewicz – „Gdzie ci mężczyźni”

16 maja 2020 o godz. 19:00 odbył się koncert w Zajezdni Kultury „Gdzie ci mężczyźni”. Jest to muzyczna opowieść Tomasza Raczkiewicza, Jacka Skowrońskiego oraz Andrzeja Lajborka o trzech wielkich osobowościach międzywojennej Polski. Astona, Bodo i Fogga łączył niewątpliwy talent, wszechstronność, miłość do sztuki, ludzi i Ojczyzny. A nade wszystko wylansowane przez nich szlagiery, które niemal natychmiast stawały się symbolami rodzimej popkultury.

Tomasz Raczkiewicz – śpiewak operowy, aktor, piosenkarz, artysta estradowy, kabareciarz, konferansjer. Reżyseruje, pisze teksty, scenariusze, poezję. Ukończył Akademię Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu na wydziale Wokalno – Aktorskim w klasie prof. Eugeniusza Sąsiadka.

Jacek Skowroński – Pianista, aranżer i kompozytor. Przez wiele lat współpracował z Hanną Banaszak, z którą zagrał tysiące koncertów i dla której zaaranżował wiele piosenek oraz brał udział w nagraniu kilku płyt. Czynnie współpracuje z teatrami: Nowym w Poznaniu, Polskim w Szczecinie oraz Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu (kompozycje i aranżacje do spektakli, nagrania ścieżek dźwiękowych, kierownictwo muzyczne).

Andrzej Lajborek  – polski aktor teatralny i filmowy. W 1971 roku ukończył studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Zadebiutował 20 lutego 1971 rolą Jana w Grze w zbijanego Ionesco w reżyserii Jerzego Jarockiego. W latach 1971-1975 pracował w Teatrze Dramatycznym w Szczecinie, a od 1975 jest aktorem Teatru Nowego im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu.

Zapraszamy na koncert 😊