O konkursie “nie BANA lni 2020”

Szanowni Państwo!

Muzyka uspokaja duszę, układa myśli, a co najważniejsze inspiruje. Tekst, który jej bardzo często towarzyszy, pomaga przekazać światu nasze uczucia i wyrazić siebie. Pleszew ma „pociąg” do muzyki i śpiewania, dlatego Zajezdnia Kultury zaprasza wszystkich miłośników wokalistyki do wzięcia udziału w naszym nowym projekcie.

„nie BANA lni” to pierwsza edycja konkursu wokalnego w całkowicie nowym miejscu. Nasza Zajezdnia to dobrze wyposażona w sprzęt audiowizualny sala koncertowa usytuowana w dawnej zrewitalizowanej parowozowni kolejowej. To stylowe połączenie historii z nowoczesnością, starego z nowym, co daje niepowtarzalny klimat i niezapomnianą atmosferę koncertową. Nieprzypadkowa jest także nazwa konkursu, ponieważ słowo „bana” to po wielkopolsku „pociąg”. Uczestnicząc w projekcie macie zatem szansę nie tylko zaprezentować swój wokalny talent, ale i poznać niesamowite miejsce, gdzie unosi się duch ponad stuletniej kolei wąskotorowej – kursującej do dziś i unikatowej na skalę Europy, bo z trójszynowym torowiskiem.

Już teraz możecie zobaczyć nasze działania w ramach projektu „Zajezdnia Kultury w Sieci” na kanale Youtube oraz na facebookowym fanpage’u. Warto do nas przyjechać i stać się częścią artystycznej rodziny.

Serdecznie zapraszam!
Przemysław Marciniak – Dyrektor Domu Kultury w Pleszewie