Wyniki XXI Wielkopolskiego Konkursu Plastycznego Na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową 2017

Wyniki XXI Wielkopolskiego Konkursu Plastycznego Na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową 2017

Pleszew, dnia  12.12.2017

 PROTOKÓŁ

Z posiedzenia Jury – XXI Wielkopolskiego Konkursu Plastycznego Na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową 2017, w składzie:
Przewodniczący –  dr Jolanta Wdowczyk, Wydział Pedagogiczno – Artystyczny  w Kaliszu –  Uniwersytet  im. A. Mickiewicza w Poznaniu,
Członek – dr Agnieszka Godszling, Wydział Pedagogiczno – Artystyczny w Kaliszu –  Uniwersytet  im. A. Mickiewicza w Poznaniu,
Członek – Dariusz Grodziński, Dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, dokonało przeglądu i oceniło prace konkursowe.

Prace Jury konkursu koordynowała  pani Grażyna Waliszewska- pedagog sztuki, komisarz konkursu.

Na konkurs nadesłano 3.413 prac z 307 placówek szkolnych,instytucji oświatowych, kulturalnych, Warsztatów Terapii Zajęciowej,Środowiskowych Ośrodków Samopomocy i od uczestników indywidualnych.
Zgodnie z regulaminem prace nie podlegają zwrotowi oraz organizator zastrzega sobie prawo publikacji nadesłanych prac. Wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace, będą prezentowane na wystawie pokonkursowej w dniach od 16.12. do 08.01.2018 roku w „Galerii na holu” kina Hel w Pleszewie
Prace nie spełniające kryteriów regulaminowych, nie podpisane wg. metryczki, bez danych indentyfikacyjnych niepozwalających zakwalifikować autora pracy do właściwej kategorii wiekowej, nie podlegały ocenie Jury.
Zgodnie z regulaminem prace były oceniane w V Kategoriach wiekowych.
Prace wybrane przez Jury rozpatrywano pod kontem autentyczności przekazu plastycznego. Ocenianie było zaangażowane w kreację rysunkową, malarską, graficzną (komputerową), biegłość wykonania kompozycji i walory estetyczne.

Jury nagrodziło łącznie 120 osób, przyznając 25 nagród oraz 95 wyróżnień. Jury w każdej kategorii wiekowej przyznało również nagrody ufundowane przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz Burmistrza Miasta i Gminy Pleszew. Nagrodę specjalną Dyrektora Domu Kultury w Pleszewie za największą liczbę nagrodzonych i wyróżnionych prac otrzymała Szkoła Podstawowa w Rychnowie. Decyzja Jury jest ostateczna i nie podlega odwołaniu.

KATEGORIA I PRZEDSZKOLA            – 794 prace.

NAGRODY

I.Matylda Nabzdyk – KOŹMIN WLKP.
II.Lena Pawlak – RYCHNÓW
III. Aleksander Szpek – PLESZEW

Marlena Kołaczkowska – nagroda Marszałka Woj.Wlkp – KOŹMIN WLKP.
Amelia Siuda -nagroda Burmistrza MiG Pleszew – KUCZKÓW

WYRÓŻNIENIA

1.Fabian Kwiryng – RYCHNÓW
2.Lena Borowska – PIŁA
3.Julia Szczęsna – MARCHWACZ
4.Natalia Podlarz – KOŹMIN WLKP.
5.Kamila Wiśniewska – RYCHNÓW
6.Jeremi Talaga – KOŹMIN WLKP.
7.Aleksander Pawłowski – TACZANÓW DRUGI
8.Gabriela Kmieć – RYCHNÓW
9.Milena Kaźmierczak – SIEDLEMIN
10.Wiktoria Żarnowska – PLESZEW
11.Kacper Kozłowski – PIŁA
12.Szymon Grygiel – GRAB
13.Andżelika Guderczyk – DOBRA
14.Krystian Rybicki – KŁODAWA
15. Lena Szymańska – MARCHWACZ
16.Lena Szulc – PRUSY
17.Jasmina Cyganek – KOZIEGŁOWY
18.Jan Flejsierowicz – ŁĄKOCINY

KATEGORIA II KLASY I-III SZKOŁA PODSTAWOWA – 800 prac

NAGRODY

I.Joanna Tomczak – KOŹMIN WLKP.
II.Julia Wytwer – KALISZ
III.Mateusz Nicke – JAROCIN

Maksymilian Sójka- nagroda Marszałka Woj. Wlkp. – PLESZEW
Helena Parucka – nagroda Burmistrza MIG Pleszew – POZNAŃ

WYRÓŻNIENIA

1.Zofia Zawada – KUCZKÓW
2.Kacper Grześkowiak – SIEDLEMIN
3.Maria Kmieciak – KOŹMIN WLKP.
4.Wojciech Szymura – KOŹMIN WLKP.
5.Junona Bugajna – KOWALEW
6.Julia Kędzierska – SUCHY LAS
7.Bartosz Kornek – SIEDLEMIN
8.Kornelia Tomaszewska – UJŚCIE
9.Julita Tomalka – SIEDLEMIN
10.Julia Banaszak – JAROCIN
11.Miłosz Milewski – KALISZ
12.Michał Cichorek – RYCHNÓW
13.Malwina Talarek – KALISZ
14.Martyna Grala – JANKÓW PIERWSZY
15.Filip Taczała – KWILEŃ
16.Arkadiusz Radomski – PLESZEW
17.Jakub Kornek – SIEDLEMIN
18.Krystian Niciejewski – RYCHNÓW
19. Aleksander Kubicki – RYCHNÓW

KATEGORIA III KLASY IV-VI SZKOŁA PODSTAWOWA – 1.169 prac

NAGRODY

I.Agata Wolińska – PLESZEW
II.Jadwiga Bień – POZNAŃ
III.Julia Erber – SOMPOLNO

Rafał Przepiórka- nagroda Marszałka Woj. Wlkp. – RYCHNÓW
Eliza Kubicka-nagroda Burmistrza MiG Pleszew – OSTRÓW WLKP.

WYRÓŻNIENIA

1.Hubert Kubicki – RYCHNÓW
2.Zuzanna Gaździak – POZNAŃ
3.Mateusz Trzmiel – OSTRÓW WLKP.
4.Magdalena Wojciechowska – STRZAŁKÓW
5.Natalia Wolarz – BRZEZINY
6.Wiktoria Iwańska – JANKÓW PIERWSZY
7.Daria Kawalec – KOŹMIN WLKP.
8.Wiktoria Kasałka – OSTRÓW WLKP.
9.Małgorzata Bartz – POZNAŃ
10.Julia Bierła – JAROCIN
11.Hubert Markiewicz – PLESZEW
12.Ewelina Grzesiak – BRZEZINY
13.Maja Król – PIŁA
14.Agata Kuzia – KOŹMIN WLKP.
15.Lilianna Gajewska – MARCHWACZ
16.Julia Sikora – ŚWINKÓW
17.Dominika Bąk – SZAMOTUŁY
18.Natalia Pokrywa – OSTRÓW WLKP.
19.Maja Filipowicz – RYCHNÓW
20.Agata Szymczak – DOBRZYCA
21.Sandra Matuszek – MIĘDZYCHÓD
KATEGORIA IV GIMNAZJA – 425 prac

NAGRODY

I.Julia Przybyłek – OSTRZESZÓW
II.Andżelika Duczmal – WIERZBNO
II.Hanna Boch – KRZYŻ WLKP.

Bartosz Plewinski- nagroda Marszałka Woj. Wlkp. – BIAŁOŚLIWIE
Eliza Szczepaniak- nagroda Burmistrza MiG Pleszew – WIERZBNO
WYRÓŻNIENIA

1.Zuzia Nowak – ZBĄSZYŃ
2.Maja Dziubczyńska – POZNAŃ
3.Zuzanna Pieczul – PIŁA
4.Wiktoria Rurek – PIŁA
5.Martyna Dach – PIŁA
6.Zuzanna Strzelczyk – SZAMOTUŁY
7.Oliwia Banachowska – TACZANÓW DRUGI
8.Karolina Mikołajczak – JAROCIN
9.Mateusz Raźniak – JAROCIN
10.Aleksandra Przerwa – ODOLANÓW
11.Oliwia Kląskała – TACZANÓW DRUGI
12.Katarzyna Pasternicka – OSTRÓW WLKP.
13.Aleksadra Nowak – SIEDLEMIN
14.AGATA Urbaniak – PLESZEW
15.Amelia Skrzypczak – PLESZEW
16.Damian Sajnaj – ZAKRZEWO
17.Agnieszka Siecińska – TACZANÓW DRUGI
18.Milena Sójka – PLESZEW
19.Antonina Kondracka – PLESZEW
20.Julia Mikołajczak – SIEDLEMIN
21.Gabriela Cichy – PLESZEW
KATEGORIA V SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE I DOROŚLI – 225 prac

NAGRODY

I.Karol Kuśniewski – RYDZYNA
II.Julia Łuczak – PLESZEW
III.Natalia Kaźmierczak – POZNAŃ

Marta Wojtkowiak – nagroda Marszałka Woj.Wlkp. – PACANOWICE
Remigiusz Dolata- nagroda -Burmistrza MiG Pleszew – SŁUPCA

WYRÓŻNIENIA

1.Magdalena Kuświk – KALISZ
2.Martyna Sokołowska – KALISZ
3.Mikołaj Szubert – OSTRÓW WLKP.
4.Wiktoria Gibas – GNIEZNO
5.Szymon Malesza – RYCHWAŁ
6.Karolina Kwaśniewska – KOŚCIELEC
7.Damian Gawroński – RUSKO
8.Wiktoria Borzykowska – POZNAŃ
9.Karolina Zagajewska – POZNAŃ
10.Mariusz Bartkowiak – GIZAŁKI
11.Ireneusz Setecki – KUCHARY
12.Jakub Kazur – PLESZEW
13.Julia Michalak – KALISZ
14.Aleksandra Miara – PLESZEW
15.Maja Gruszka – PIŁA
16.Julia Osińska – JAROCIN

Jury Konkursu