XVI Przegląd Teatrzyków Przedszkolnych  „Witajcie w naszej bajce”.

XVI Przegląd Teatrzyków Przedszkolnych „Witajcie w naszej bajce”.

Przegląd Teatrzyków Przedszkolnych „Witajcie w naszej bajce” zorganizowany przez Przedszkole Nr 1 i Dom Kultury w Pleszewie odbył się  po raz szesnasty. 19 kwietnia na scenie  Domu Kultury w Pleszewie  rywalizowało 5 grup teatralnych przedszkolaków w całego powiatu pleszewskiego: z Pleszewa, Taczanowa Drugiego, Dobrzycy i Karmina.W skład jury weszli dr Irena Karwat z Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Kaliszu, Maria Jamruszka-Grzeluszka – dyrektor Kaliskich Spotkań Teatralnych Przedszkolaków, Jan Grzeluszka – muzyk oraz Anna Bogacz – rzecznik prasowy UMiG w Pleszewie.Najbardziej członków jury urzekło przedstawienie „Kopciuszek” w wykonaniu maluchów z Przedszkola w Taczanowie Drugim przygotowany pod kierunkiem Elżbiety Cieślak i Alicji Pawlik. Drugie miejsce zajął spektakl „Królewna Gburka”, który zaprezentowała grupa „Biedroneczki” z Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Dobrzycy pod kierunkiem Barbary Jakubowskiej. Oba przedstawienia będą reprezentować Pleszew na Kaliskich Spotkaniach Teatralnych Przedszkolaków, które odbędą się 18 maja. Jury nagrodziło też trzecim miejscem przedstawienie „Kopciuszek” w wykonaniu grupy „Stokrotki” z Przedszkola nr 3 „Słoneczne” w Pleszewie.

Nie zabrakło wyróżnień indywidualnych. Za grę aktorską doceniono króla z „Kopciuszka” w wykonaniu przedszkolaków z Pleszewa, kaczuszkę z przedstawienia „Rzepka” zaprezentowanego przez przedszkole w Karminie, królewnę Gburkę, tytułowe role z „Żurawia i czapli” w wykonaniu przedszkolaków z Przedszkola nr 2 im. Misia Uszatka w Pleszewie oraz króla i Kopciuszka ze zwycięskiego przedstawienia  w wykonaniu dzieci  z Taczanowa Drugiego.

Każde przedszkole otrzymało nagrody i pamiątkowe dyplomy. Atrakcją Przeglądu były występy tancerzy Studia Tańca FRAJDA i wspólne wykonanie kilku choreografii pod kierunkiem Doroty Bieleckiej. Przedsięwzięcie wspierał  również UMiG w Pleszewie.