Nagrody konkursu plastycznego „Wspomnienia z Wakacji” rozdane

Nagrody konkursu plastycznego „Wspomnienia z Wakacji” rozdane

W środę 22.11.2017 w sali Kina Hel odbył się Finał II edycji konkursu „Wspomnienia z Wakacji”. Nadesłano 282 prac od uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu pleszewskiego.
Jury w składzie: Małgorzata Giezek-Stempniak – wiceprezes Stowarzyszenia, Jolanta Molska – członek Stowarzyszenia, Anna Bogacz – rzecznik prasowy UMiG w Pleszewie oraz Przemysław Marciniak – kulturoznawca, Kierownik Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej UMiG przyznało po jednej nagrodzie głównej w każdej kategorii wiekowej oraz wyróżnienia. Swoje nagrody indywidualne wręczyli także członkowie stowarzyszenia, Burmistrz oraz dyrektor Domu Kultury. Dodatkową nagrodą dla wszystkich wyróżnionych był seans filmu pt. „Był sobie pies”.
Organizatorem konkursu byli: Stowarzyszenie „Miłośnicy Ziemi Pleszewskiej”, Urząd Miasta i Gminy w Pleszewie, Dom Kultury w Pleszewie oraz Galerię Sztuki Użytkowej „art M”.

Nagrodzeni i wyróżnieni:

Kategoria klas I-III

Nagroda główna – Bartosz Majewski – SP w Kucharkach

Wyróżnienia:

– Nadia Wysocka – SP w Białobłotach
– Marta Włodarczyk – SP w Broniszewicach
– Wiktoria Krzemień – SP w Kowalewie
– Maria Matyniak – SP Dobrzyca
– Oskar Szymendera – DK Pleszew
– Marta Karlińska – SP Kuczków
– Michalina Talar – SP Taczanów Drugi
– Zofia Fabisiak – SP Taczanów Drugi
– Arkadiusz Radomski – SP nr 2
– Wiktoria Szymczak – SP w Lenartowicach
– Magdalena Misiak – SP Broniszewice
– Magdalena Majchrzak – SP Czermin
– Bartosz Fabisiak – SP nr 1
– Bartosz Kycia – SP Kowalew
– Aleksandra Wątor – SP nr 2

Kategoria klas IV-VII

Nagroda Główna – Weronika Bogaczyk – SP Taczanów Drugi

Wyróżnienia:

– Aleksandra Łyskawka – SP Gizałki
– Igor Skowroński – SP Białobłoty
– Katarzyna Matuszkiewicz – Lenartowice
– Jeremi Kociałkowski – Lenartowice
– Lena Kędzierska – DK
– Helena Szwałek – SP nr 2
– Klaudia Pietruszyńska – SP nr 3
– Kinga Plota – SP Tomice
– Dariusz Ordan – SP Tomice
– Klaudia Arendarczyk – Sowina Błotna
– Wiktoria Cierniak – Lenartowice
– Brajan Kuźnicki – Gizałki
– Patryk Kuźnicki – Gizałki
– Natalia Giernalczyk – Kuczków
– Michał Balcerek – Kuczków
– Hanna Tyrka – ZSP Lenartowice

Nagrody Specjalne:

Nagroda Burmistrza MiG Pleszew – Michał Kulisz – Kuczków
Nagroda dyrektora DK – Marta Wawrzyniak – SP nr 2
Nagroda Galerii Sztuki Użytkowej art M – Nadia Działoszyńska – SP Kowalew
Nagroda Renaty Garsztki – Roksana Łysiak – Sowina Błotna
Nagroda Jolanty Molskiej – Julia Sójka – SP Tursko
Nagroda Bernadety Gawrońskiej – Cezary Matelski – Białobłoty
Nagroda Elżbiety Hyli – Tymoteusz Wojtkowiak – SP nr 2
Nagroda Andrzeja Madalińskiego – Wiktoria Jankowiak – Gizałki