Marzena Ugorna oraz soliści z Domu Kultury wystąpili na Rynku

Marzena Ugorna oraz soliści z Domu Kultury wystąpili na Rynku

Cykl plenerowych koncertów w Pleszewie w pełni, dzięki którym przez letnie miesiące miasto rozbrzmiewa muzyką. Różne style i gatunki gościły już na tej wakacyjnej scenie, a tym razem swoje interpretacje znanych utworów wykonali soliści Akademii Piosenki Domu Kultury w Pleszewie czyli Natalia Kubiak, Zuzanna Klotzel, Angelika Śpitalniak i Igor Borowski. Gwiazdą wieczoru była Marzena Ugorna z akompaniującym zespołem. Marzena Ugorna to jedna z lepiej zapowiadających się artystek młodego pokolenia. Nieliczna, która stawia na treść i siłę przekazu. Autentyczna i wyrazista. Muzycznie określona. Obdarzona charakterystyczną “ciemną” barwą głosu. Okrzyknięta „wielką damą polskiego bluesa”. Półfinalistka III edycji The Voice of Poland. Laureatka programu Szansa na sukces, a także ogólnopolskich festiwali. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zakochana w muzyce i jej magicznej sile. Muzyka jest tym, co ją inspiruje, co wyraża jej nastroje, interpretuje zdarzenia i daje energię do działania.
Na pleszewskiej plenerowej scenie na Rynku artystka wykonała m.in. utwory: Jamesa Browna „It’s a Man’s World”, Janis Joplin „Maybe”, Arethy Franklin „A Natural Woman”, Czesława Niemena „Dziwny Ten Świat”, Marka Grechuty „Zegarmistrz Światłą”; Martyny Jakubowicz „Blues o zuzytych butach i szczesliwym końcu szerokiej drogi”; Kayah „Jestem kamieniem”; Breakout „Pomaluj moje sny”; Maanamu „Sie Ściemnia”.
Marzena Ugorna wystąpiła z zespołem w składzie: Radosław Chadrzyński – bass (Pleszewianin); Artur Kowalski – Perkusja (Pleszewianin); Tomasz Ratajczyk – klawisze, piano i Michał Kaczmarczyk – gitara.
Organizatorami koncertu było Miasto i Gmina Pleszew i Dom Kultury w Pleszewie.