Gabriel Fleszar i Kostek Andriejew w Domu Kultury

Gabriel Fleszar i Kostek Andriejew w Domu Kultury

Siódma koncertowa sobota w Pleszewie za nami. Kapryśna pogoda sprawiła, że wieczór z muzyką na żywo nie odbył się na rynku a w sali Domu Kultury w Pleszewie, ale i tak było przebojowo i klimatycznie.
Koncert otworzyli uczestnicy Wakacyjnego Obozu Wokalnego WOW 2018, który odbywał się w Karczmie Stara Stajnia w Zawidowicach. Młodzi artyści wykonali dla publiczności przeboje radiowe ostatniej dekady.
Gwiazdą wieczoru był duet A3 Format, czyli Gabriel Fleszar i Kostek Andriejew, którzy przypomnieli publiczności znane przeboje w akustycznych interpretacjach przy akompaniamencie Artura Kowalskiego (który tradycyjnie również prowadził koncert) – perkusjonalia oraz Tomasza Ratajczyka – piano.
Gabriel Fleszar to muzyk, wokalista i autor tekstów. Członek m. in. zespołu Candida. Urodził się 27 września 1979 roku w Złotoryi. Pochodzi z rodziny o silnych tradycjach artystycznych – muzycznych i plastycznych. Dzieciństwo spędził w Legnicy. O muzyce poważnie zaczął myśleć, gdy w szóstej klasie szkoły podstawowej dostał od rodziców gitarę. Jeszcze w podstawówce założył zespół, z którym odnosił pierwsze sukcesy. Jednocześnie uczył się grać na gitarze, słuchając światowych sław. W czasach licealnych występował na scenie legnickiego teatru, a także udzielał się muzycznie. Związany był z dwoma zespołami: Veto, gdzie uczniowie Państwowego Liceum Muzycznego wraz z Gabrielem grali muzykę pop-rockową; oraz Freeport (między innymi Tom Tylor), tworzącym muzykę alternatywną. Zespół Veto zdobył nagrodę na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Ekologicznej, natomiast Freeport na Castle Party w Grodźcu w 1996 roku. Nagrodą główną była sesja nagraniowa w radiu Wrocław. W 1998 Gabriel zdobył kolejne nagrody: na Festiwalu Teatrów Amatorskich w Legnicy z grupą teatralną „300 Chwil do Deja Vu”, następnie wyróżnienie na XXV Jubileuszowych Barbórkowych Spotkaniach Teatralnych w Dąbrowie Górniczej. Jeszcze w tym samym roku razem z przyjaciółmi wydał tomik poezji „Antologia Legnickiego Rynku”, w którym znalazły się także jego wiersze. Kilka lat temu agencja As Plus wraz z Universal Music Polska ogłosiła konkurs dla wokalistów. Gabriel bez wahania pojechał do Warszawy na przesłuchania. Wygrał casting i podpisał kontrakt płytowy. Niedługo po tym nagrał swój debiutancki album „Niespokojny”. Pierwszy singiel z tej płyty, „Kroplą deszczu”, został uhonorowany wieloma wyróżnieniami. Sam Gabriel został też nominowany do nagrody Fryderyków. Dużym sukcesem cieszyła się także jego druga płyta „Niespokojny 2”. Na wiosnę 2003 roku miała miejsce premiera trzeciego albumu „Pełnia” z singlowym utworem „Kto panem, kto sługą”. W 2011 wziął udział w programie The Voice of Poland emitowanym na antenie stacji telewizyjnej TVP2. Oprócz muzyki Gabriel Fleszar próbował także aktorstwa – zagrał główną rolę w polskim filmie Sezon na leszcza w reżyserii Bogusława Lindy.
Konstantin „Kostek” Andriejew urodził sie w Rosji w 1970 roku. W Mińsku, na Białorusi studiował Reżyserię imprez artystycznych. Karierę gitarzysty rozpoczął w kultowym metalowym zespole „Radiation”. W Polsce mieszka od 1991 roku. W latach 90. jako realizator dźwięku współpracował m.in. z takimi wykonawcami jak: JOHN ABERCROMBIE, OREGON, AL FOSTER, STEVE SWALLAW podczas ich występów w Polsce. Na poczatku XXI wieku jako gitarzysta sesyjny pojawił się w nagraniach wielu polskich wykonawców, są wśród nich: GABRIEL FLESZAR, DANUTA BŁAŻEJCZYK, MARYLA RODOWICZ, BARTEK WRONA, JACEK STACHURSKI, A3 FORMAT, SASHA, ASIA SI, KOKA, ANDRZEJ CIERNIEWSKI… Z wieloma z nich Kostek wystepował w licznych programach telewizyjnych, teledyskach oraz trasach koncertowych. Jako ekspert od sprzętu gitarowego i nagłośnieniowego Kostek publikuje swoje artykuły i testy w czasopiśmie MUZYK FCM oraz na stronach internetowych różnych producentów. Jako aranżer i producent a często jako kompozytor Kostek współpracuje z artystami z wielu krajów Europy, obydwu Ameryk i Australii.
Podczas koncertu w Pleszewie artyści zaprezentowali m.in. utwory „Bilet do nieba”; fenomenalna wersje „Another brick in the wall” Pink Floyd; „We go without you” U2; „Sen o Victorii” Dżemu czy „Piosenka Księżycowa Varius Manx. Niespodzianką było wspólne wykonanie największego hitu Gabriela Fleszara, czyli piosenki ,,Kroplą deszczu” przez duet A3 Format i młodych adeptów wokalistyki z Wakacyjnego Obozu Wokalnego WOW 2018.
Organizatorami koncertu było Miasto i Gmina Pleszew i Dom Kultury w Pleszewie.