Finał XXI edycji Wielkopolskiego Konkursu Plastycznego na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową Pleszew 2017

Finał XXI edycji Wielkopolskiego Konkursu Plastycznego na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową Pleszew 2017

Po raz 21 spotkaliśmy się w Pleszewie, na Finale Wielkopolskiego Konkursu Plastycznego na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową. W tym roku na konkurs wpłynęło 3413 prac ze 307 placówek szkolnych, instytucji oświatowych, kulturalnych, ośrodków wsparcia oraz od uczestników indywidualnych.

Autorów wszystkich prac połączył talent i zamiłowanie do kreowania przepięknych małych dzieł sztuki ukazujących radość, klimat i nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Magiczne kartki urzekają swym pięknem i różnorodnością zastosowanych technik artystycznych i form wyrazu. Jury XXI finału, uhonorowało 120 osób przyznając 25 nagród oraz 95 wyróżnień w tym 10 nagród specjalnych ufundowanych przez Burmistrza Miasta i Gminy Pleszew oraz Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

Nagrodę specjalną Dyrektora Domu Kultury w Pleszewie za największą liczbę nagrodzonych i wyróżnionych prac otrzymała w tym roku, Szkoła Podstawowa w Rychnowie. Wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace prezentowane są na okolicznościowej wystawie pokonkursowej w „Galerii na holu” w kinie Hel w Pleszewie do dnia 08 stycznia 2018. Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom zdobycia nagród i wyróżnień. Dziękujemy za zainteresowanie naszym konkursem i zaangażowanie się w jego realizację w swoich instytucjach i szkołach dzięki czemu konkurs jest znaczącym wydarzeniem w skali naszego miasta i województwa.

Serdecznie dziękujemy rodzicom, nauczycielom, opiekunom za wspieranie i inspirowanie dzieci i młodzieży oraz wszystkim którzy pomogli w organizacji tegorocznej edycji konkursu.