Festiwal Dobrej Piosenki Religijnej i nie tylko – 2018.

Festiwal Dobrej Piosenki Religijnej i nie tylko – 2018.

W tegorocznej edycji  „Festiwalu Dobrej Piosenki Religijnej i nie tylko” w dniu 25 maja 2018 na scenie Kina Hel wystąpili soliści oraz zespoły muzyczne.
Ostatecznie do udziału w zmaganiach festiwalowych, (z uwagi na wiele innych podobnych festiwali odbywających w tym dniu się w regionie) stanęło  się 14 solistów i 4  zespoły muzyczne. Uczestnicy Festiwalu,  dzieci i młodzież z terenu powiatu pleszewskiego i nie tylko wystąpili w czterech kategoriach wiekowych: uczniowie klas I-III szkoły podstawowej, uczniowie klas IV-VII szkoły podstawowej, uczniowie szkół gimnazjalnych i ponad gimnazjalnych oraz IV kategorii – zespoły muzyczne.

Wykonawcy zaprezentowali się w różnorodnym repertuarze piosenek religijnych,  oraz  utworów z nurtu muzyki pop. Występy oceniało jury w składzie: ks. prof. Michał Kieling, Alina Fabisiak – muzyk , dyrygent, Przemysław Paterka  – muzyk dyrygent chóru i Maria Babiarz – reprezentująca Stowarzyszenie „Tratwa”. Wręczenie nagród wraz z prezentacjami laureatów Festiwalu Dobrej Piosenki odbyło się przed koncertem Antka Smykiewicza z zespołem w ramach Tratwa Festiwal 2018, na pleszewskim rynku. Festiwal zorganizowali:  Dom Kultury w Pleszewie we współpracy ze Stowarzyszeniem „Tratwa” i UMiG Pleszew.

Laureaci Festiwalu:
Kat. I  –  Wyróżnienia
Szymon Tokarski  – Ostrowskie Centrum Kultury,
Wiktor Jabłoński   – Szkoła Podstawowa w Tomicach,
Kat.II
I. Aleksandra Dura  – Ostrowskie Centrum Kultury,
II. Emila Kasprzak –  Ostrowskie Centrum Kultury,
III. Julia Dera  – Ostrowskie Centrum Kultury.
Kat.III
I. Angelika Śpitalniak– Dom Kultury w Pleszewie ,
II. Nikola Woźniak – Zespół Szkół w Gizałakach,
Kat. IV
I. Zespół „Tacy nie inni” –  Zespół Szkół Nr 3  w Krotoszynie,
II. Zespół  „Ogień i woda” – Ochotnicza Straż Pożarna w Wieczynie.