FERIE ZIMOWE 2018r – kreatywnie, artystycznie i wesoło

FERIE ZIMOWE 2018r – kreatywnie, artystycznie i wesoło

W tym roku, Dom Kultury w Pleszewie przygotował dla dzieci i młodzieży w okresie ferii, wiele różnorodnych propozycji i atrakcji m.in.: warsztaty mydlarskie polegające na samodzielnym wyrabianiu pachnących mydełek przez uczestników zajęć, warsztaty malowania piaskiem, gdzie dzieci same wykonywały kompozycje malarskie z użyciem kolorowego kwarcu, czy warsztaty balonowe polegające na nauce tworzenia różnorodnych kolorowych figur przestrzennych oraz balonowych zwierzątek.
Działania artystyczne w zakresie sztuk plastycznych odbywały się w czterech cyklach tematycznych: Myślografika – czyli jak organizować swoje myśli na kartce papieru, nauka techniki graficznej – dekalkomania prasowa, kompozycje strukturalne z tworzyw naturalnych oraz muzealne podróże obrazy mistrzów – inspiracje.
Z okazji walentynek na warsztatach rękodzielniczych uczestnicy zajęć wykonywali ozdoby w kształcie serc, a na zajęciach Deutsch Kreativ Junior dzieci wypowiadały się plastycznie na temat zimowych atrakcji ucząc się przy tym nowego słownictwa.
Szkoła Tańca Jast również w tym roku włączyła się w organizację zajęć dla dzieci poprzez przygotowanie cyklu zajęć z tańca współczesnego z elementami akrobatyki oraz zajęcia taneczne „Latino”.
Podczas zajęć fakultet ze sceny – dzieci przygotowywały małe formy teatralne, scenki rodzajowe na temat zimy, po takich praktycznych zajęciach, dalsze działania teatralne przeniosły się do kina Hel gdzie odbywały się  warsztaty teatralne, prowadzone przez aktorów scen krakowskich, zapoznające najmłodszych z tajnikami pracy aktora. Na kinowej scenie mieliśmy również przyjemność gościć Teatr Edukacji „Maska” z Krakowa, który zaprezentował dwa spektakle „Na tropie afery – gdzie podziały się litery” oraz „Przygody Misia i Kacpra Pirata”.
Dla miłośników dobrego kina w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Stopklatka” zaprezentowaliśmy film pt; „Północa ściana”, a w ramach cyklu „Rockowy Pleszew na Ekranie” pożegnalny koncert zespołu „Black Sabbath”.
Tradycyjnie jak co roku na ekranie naszego kina gościły bajki dla najmłodszych. Zaprezentowaliśmy filmy pt: „Ozzy”, „Auta 3”, „Coco” i „Kraina lodu. Przygoda Olafa”.
Zapraszamy na Ferie Zimowe Z Domem Kultury za rok.