Dzień Kobiet z Hanną Banaszak

Dzień Kobiet z Hanną Banaszak

Koncert Hanny Banaszak na Dzień Kobiet

W sobotni wieczór, 9 marca w Hali Sportowo-Widowiskowej w Pleszewie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Kobiet. To już dziewiąta edycja imprezy artystycznej z tego cyklu wydarzeń. Na tegorocznym koncercie swoją obecnością zaszczyciła nas Hanna Banaszak z nowym repertuarem w klimacie energetycznego, lekkiego jazzu oraz samby przy akompaniamencie wybitnych muzyków: Zbigniewa Wrombla (kontrabas), Krzysztofa Przybyłowicza (perkusja), Andrzeja Mazurka – (instrumenty perkusyjne) oraz najmłodszego, dobrze zapowiadającego się wokalisty i instrumentalisty jazzowego Jacka Szwaja (instrumenty klawiszowe). Była to prawdziwa uczta dla koneserów muzyki, doceniających najwyższy poziom instrumentalno-wokalny.

Jak co roku przed koncertem zaprezentowali się soliści Akademii Piosenki Domu Kultury w Pleszewie, na scenie wystąpili: Dominika Wojciechowska, Angelika Śpitalniak, Anna Kulza, Zuzanna Klötzel, Natalia Kubiak oraz Igor Borowski – w specjalnie dobranym na tę okazję repertuarze.

Nie zabrakło oczywiście również życzeń burmistrza Arkadiusza Ptaka i okolicznościowych tulipanów, które wręczono paniom przybyłym na to wydarzenie. Na koncert dedykowany z okazji Dnia kobiet przybyło ok. 500 osób – przede wszystkim pań, choć nie zabrakło również panów, towarzyszących swoim wybrankom.

Po koncercie odbyło się spotkanie Hanny Banaszak z fanami.

Organizatorami imprezy byli: Dom Kultury w Pleszewie i UMiG Pleszew.