Dni Pleszewa – 21-24.06.2018

Dni Pleszewa – 21-24.06.2018

Dni Pleszewa 2018 zakończone, a wraz z nimi dni muzyki, sportowych wydarzeń i meczy Mistrzostw Świata w wykonaniu naszej drużyny choć bez sukcesów.
Jak co roku w Dni Pleszewa odbyła się Gra Miejska na otwarcie obchodów. Miał też miejsce Wernisaż autorskiej wystawy fotograficznej Magdaleny Sobczak.
Piątek rozpoczął się meczem piłki nożnej samorządowców pt. II Turniej Piłki Nożnej Samorządowców o Puchar Burmistrza MiG Pleszew a także turniej darta również o Puchar Burmistrza MiG Pleszew. Jak w poprzednich latach na Targowisku odbył się też Street Soccer Pleszew, turniej który zgromadził drużyny piłki ulicznej z całej Wielkopolski. W sobotę także pod dachem Targowiska Miejskiego odbył się Maraton Zumby. Na Rynku miały miejsce pokazy fitnessu na trampolinach, zaprezentował się Pleszewski Klub Karate, UKS Taekwondo Pleszew, Szkoła Tańca JAST, Studio Tańca FRAJDA. Odbyło się też losowanie nagrów w Miejskim Programie Lojalnościowym „Zostań SuperBohaterem Pleszewa”, gdzie oprócz upominków w formie plecaka, główną nagrodą był Super Rower. Następnie na scenie wystąpili utalentowani soliści Akademii Piosenki Domu Kultury w Pleszewie. Wieczór gwiazd to występy Braci Sikorskich, Zespołu Turbo, a na finał wieczoru wystąpiła KAYAH.
W niedzielę od rana na amfiteatrze miał miejsce Naraton Fitness czyli Zumba, Body Workout i Aerobox oraz Cross Test czyli za wody siłowo – wytrzymałościowe. A po południu można było zobaczyć wystawę pojazdów wojskowych, które przyjechały na Rynek w ramach Pikniku Historycznego. Tradycyjnie intronizowaliśmy na Rynku także Pleszewskiego Króla Kurkowego A.D. 2018. Przez całą niedzielę atrakcje dla najmłodszych zapewniało Centrum Wolontariatu z Lucyną Roszak na czele w swojej Pomarańczowej Krainie oraz „Bezpieczna Woda” czyli pokazy ratownictwa wodnego. Nie zabrakło przedstawienia dla najmłodszych pt: Kosmokwaki. Tradycją jest, że podczas święta miasta na scenie odbywa się finał Talent Show – konkursu talentów organizowanego przez Młodzieżową Radę Pleszewa i tak też było w tym roku.
Zwieńczeniem Dni Pleszewa 2018 był natomiast występ Don Vasyla i Gwiazd Cygańskiej Pieśni, który zaprezentował największe swoje przeboje.

Organizatorem Dni Pleszewa był Urząd Miasta i Gminy Pleszew; Spółka Sport Pleszew oraz Dom Kultury w Pleszewie.